Vyplatí se koupit nejlevnější „notebook“ ASUS Eee?

  1:00
Mobilní internetové zařízení, jak je ASUS Eee nazýván, netřeba dlouze představovat. Napsáno o něm bylo již mnoho, dnes napíšeme to nejpodstatnější - vyplatí se ho vůbec koupit?
ASUS Eee

ASUS Eee | foto: Jiří Zahrádka

Snaha vyrobit $100 notebook (OLPC) se odrazila i na nápadu uvést něco malého, odolného, výkonného a levného pro širší veřejnost. ASUS v původní zprávě ukázal všestranné zařízení pro každodenní použití, nešetřil superlativy a hlavně zaujal cenou začínající na 200 dolarech. Až na cenu, která je i v případě stodolarového notebooku dvakrát vyšší, se vše podařilo naplnit.

Právě díky zaměření malého "éčka" pro masový prodej co nejvíce uživatelům pojmeme dnešní recenzi trochu neobvykle. Podstatné informace včetně shrnutí všech důležitých vlastností naservírujeme hned na začátek článku, všechny zajímavé vlastnosti si budete moc šířeji přečíst v jeho druhé části - k té se rychle dostanete díky vloženým odkazům. Důraz jsme kladli na mechanickou odolnost, konektivitu a především snadnost použití netypického operačního systému i pro počítačové analfabety.

 Přečtěte si také:

ASUS Eee a jeho klíčové vlastnosti


Design a konstrukce
Není jednoduché navrhnout zařízení splňující určité technické parametry a ještě udělat design tak, aby se líbil všem. Navzdory tomu se "éčko" všem skutečně líbilo, během týdne cestování jsme nezaznamenali ani jeden negativní ohlas. Více fotografií naleznete ve fotogalerii výše, ASUS se bude prodávat ještě v černém provedení a ve variantách Surf - tedy s barevným víkem displeje (modré, zelené a růžové). Parametry dalších dostupných verzí na zahraničních trzích naleznete zde. Na našem trhu je zatím situace nejasná, neboť se prodej teprve připravuje - je nutné udělat českou klávesnici a také přeložit do češtiny málo rozšířený operační systém. Předpokládané datum uvedení na trh je duben 2008.

Černá varianta ASUSu Eee

Barevné varianty


Naše testovaná bílá varianta se 7" displejem a šířkou jen 22,5 centimetrů budí více pozornosti než černá, kterou budou volit asi konzervativnější uživatelé. I v tmavším, elegantnějším provedení útočí "éčko" především na mladší část populace, ostatní uživatele se snaží zlákat ke koupi dobrým poměrem cena/výkon. Celkově totiž působí hravě (i když ne tolik jako stodolarový notebook), pro byznysmeny to proto není zrovna ideální společník. Přispívají k tomu masivní klouby displeje i jeho tlusté víko, všechny hrany jsou zaoblené a design tak evokuje naducanost v celé své nahotě.

ASUS Eee

ASUS Eee


Konstukčně je ASUS robustní zařízení, které nevyžaduje jemné zacházení a dost vydrží. Splňuje tak první požadavek na časté přenášení, kdy utrpí nejeden náraz a bude vystaveno značnému mechanickému namáhání v brašnách plných knih. Solidní odolnosti je dosaženo především díky malým rozměrům, plastové díly jsou spojovány již po pár centimetrech a vzájemně si tak brání svému většímu prohýbání. Použit je vždy matný hladký plast, poškrábat ho není snadné a v balení nechybí ani nylonové ochranné pouzdro.

ASUS Eee

Nylonové pouzdro


Ergonomie rozložení portů i jednotlivých ovladačů si zaslouží na takto malý přístroj pochvalu. Porty jsou umístěny na bocích notebooku a nejsou příliš blízko u sebe, takže si připojená zařízení nepřekáží - alespoň během testování taková situace nenastala. Pochválit se musí "éčko" především za audio konektory umístěné na levém boku, kablík od externích reproduktorů nebude překážet při práci a přitom se dají pohodlně připojit i sluchátka. Celkem na těle nalezneme tři USB 2.0, VGA výstup pro externí monitor, čtečku multimediálních karet (SD a MMC), konektor pro ethernet 10/100 a dva audio konektory (mikrofon, výstup). Dražší verze má mít i analogový modem, naše verze měla tento port zaslepený.

Pohled na levý bok

Pohled na zadní část

Pohled na pravý bok

Pohled na přední část


Nejvíce jsme se zajímali o malou klávesnici, díky které je psaní i na takto malém počítači vcelku příjemnou záležitostí. Rozteč klávesek bude nejspíše činit problémy pánům s většími prsty, při troše cviku si ale lze na psaní zvyknout. Nejhůře dopadly často používané klávesy Enter (pouze jednořádkový), miniaturní Backspace a poněkud zastrčený pravý Shift. Pochvalu si v tomto ohledu zaslouží rozložení, především Del v pravém horním rohu je možné najít dobře i poslepu, další klávesy jsou tam, kde jsme zvyklí, včetně levého Ctrl. Klávesnice je pevná a neprohýbá se, při psaní je poměrně tichá. Bílá barva kláves se rychleji umaže, což nevypadá příliš dobře, vyžaduje tedy častější údržbu.

Pohled na klávesnici

Detail touchpadu


Na fotografii vpravo je vidět značně malý touchpad, pro polohování na malém displeji je však dostačující. Umí rolovat ve čtyřech směrech a má levé i pravé tlačítko tak, jak je to běžné u velkých notebooků.

Pohled do nitra
S ohledem na cenu a spotřebu jsou použity ty nejlevnější a velmi málo výkonné komponenty. Vyjímku tvoří pouze disk, který použitou technologií patří k tomu nejmodernějšímu na trhu.

Procesorem se stal nízkonapěťový jednojádrový Intel Celeron M taktovaný na 900 MHz. Svými parametry pro použití v běžných aplikacích dostačuje, někdy si budete muset chvíli počkat na odezvu při práci v nějakém programu. V operačním systému Xandros měl však počítač dobrou odezvu, spuštění textového editoru OpenOffice trvalo 7 sekund, prohlížení dokumentu ve formátu PDF bylo i při rychlém rolování pomocí touchpadu poměrně plynulé. Testem bylo přehrávání videa z hudební stanice Óčko z internetu, ke kterému byl počítač připojený přes wi-fi;  i při zobrazení přes celou plochu displeje byl obraz naprosto plynulý.  Ze zkušeností ze zahraničních serverů není pro "éčko" problém zvládat i Windows XP, se kterými se počítač má při navýšení ceny také dodávat. Grafické porovnání výkonu s jinýmu úspornými procesory naleznete zde.

Velikost paměti startuje na 256 MB, naše testovaná verze měla 512 MB. Díky tomu se veškeré úlohy spouštěly bez zbytečného zdržování, méně paměti než 512 MB bych nedoporučoval.

Disk již není použit klasický s rotujícími plotnami, nalezneme zde vždy SSD úložiště s lepšími vlastnostmi. Jednotlivé verze ASUSu Eee se budou lišit především z hlediska kapacity tohoto disku, v prodeji budou verze 2 GB, 4 GB a 8 GB. Právě malé kapacity jsou jediným záporem těchto disků, jinak jsou absolutně bezhlučné, s vynikající odezvou a malou spotřebou. U verze 2 GB, která se u nás nejspíše nebude prodávat, nepočítejte s žádnou možností uložení dat, neboť jej celý zabere optimalizovaný operační systém. Na našem 4GB disku zabral operační systém 2,4 GB místa, verze Xandrosu s 2GB diskem tedy bude ještě nějakým způsobem omezená a pro Windows XP, která zaberou s aktualizacemi i přes 3 GB dat, také nevhodná.

Poslední položkou ukrytou v útrobách je integrovaná grafická karta GMA 900, video a dodané hry dokázala zobrazit bez větších problémů, nepočítejte však s uspokojivým obrazem. Příkladem budiž test v tučňákovské arkádě Pinguin Racer, jednoduché hře pro nejmenší, kde se podařilo zobrazit maximálně 12 snímků za sekundu, většinou však jen 5 až 7. Pro plynulý obraz jich přitom potřebujete alespoň 25.

Obraz se zobrazuje na miniaturní 7" displej s rozlišením 800 x 480. Původně jsem očekával, že bude značně ošizený, má však dobrý obraz i náhledové úhly. Povrch je matný, displej tedy nedosahuje vysokého kontrastu, na druhou stranu nehází nepříjemné odlesky a ve spojení s velmi dobrým podsvícením je možné pracovat i venku. V prodeji se má později objevit i varianta s 10" displejem a vyšším rozlišením, která by byla pro práci zajisté příjemnější. Na psaní testovaná úhlopříčka stačí, prohlížení internetu však vyžaduje více rolování.


Prohlížení nejdůvěryhodnějšího zpravodajského portálu v Česku

Nestačily vám souhrnné informace? Více se dozvíte zde.

Operační systém
Zmínka o operačním systému už v textu byla, nyní shrneme všechny poznatky do pár odstavců. Úvodní fotografii jsme původně chtěli udělat s usmívajícím se batoletem, po ozkoušení všech možností linuxového operačního systému Xandros jsme však rozhodnutí změnili. Navzdory nízké pořizovací ceně nejde o žádnou hračku, Xandros je plnohodnotný systém s mnoha chytrými funkcemi. V základním balíku navíc nechyběly výukové programy a logické hry, které rozšiřují funkčnost přístroje z poznámkového bloku na multimediální zábavný počítač na cesty. Tak jako ve Windows zde funguje snadné připojení zařízení přes USB, při vložení multimediální karty do slotu se taktéž objeví informační okno s nabídkou možností, co s obsahem karty udělat. Menu je záložkové, velmi přehledné a intuitivní, v české lokalizaci nebudou mít problém ani méně znalí uživatelé včetně menších dětí a seniorů. Ovládání je rozhodně jednodušší než u Windows XP.

Bez problémů lze psát texty, tvořit tabulky nebo prezentaci v OpenOffice. Prohlížet můžete dokumenty ve formátu PDF nebo brouzdat po internetu v prohlížeči Firefox. Na internetu také naleznete mnoho dalších programů a běžnou práci tak Xandros zastane bez obtíží.

Za dobu testování jsem našel pár problémů, a sice s připojením tiskárny a tiskem. Průvodce instalací tiskárny zná ovladače pro stovky tiskáren a je tak velká pravděpodobnost, že instalace proběhne bez problémů. Pokud však list vaši tiskárnu neobsahuje, budete muset najít ovladače PPD na stránkách výrobce, kde není podpora vždy zaručena. U naší instalované tiskárny Canon se sice povedlo navázat komunikaci přes USB, tisk se však nezdařil. Optimalizace pro použití systému na malém displeji s rozlišením 800 x 480 neproběhla bez ztráty květinky, některá dialogová okna mají větší velikost a bez posunu celé plochy je nemožné potvrdit nabídku na dolních částech tabulek.

Zajímají vás možnosti Xandrosu podrobněji? Více se dozvíte zde.

Konektivita aneb jak na internet
ASUS Eee je nazýván "mobilní internetové zařízení" *), ve výbavě tedy nemůže chybět wi-fi adaptér a ethernet. Veškerá zátěž asi bude na bezdrátovém adaptéru standardu 802.11 b/g, který má dobrý signál a zvládne se připojit k sítím se zabezpečením od WEP až po WPA2-PSK (AES). Potíže nastaly s certifikáty, zde je nutno do systému zasahovat přes konzoli, což již vyžaduje značné znalosti. Většinou se však přes wi-fi bude majitel připojovat k sítím s jednoduchým zabezpečením doma nebo na veřejných přístupových bodech, kde toto negativum nebude vadit.

K dispozici je dále 100Mbit ethernet a v dalších verzích "éčka" nechybí ani archaický analogový modem, který se může na cestách stále hodit. Bluetooth ani 3G modem nemají s ohledem na cenu v počítači zastoupení, s druhou jmenovanou položkou bude nejspíše problém i díky absenci rozšiřujícího slotu PC Card/Express Card.

*) Mobile Internet Device - MID - vlastní kategorie jako např. PDA, nejedná se tedy o notebook v pravém slova smyslu

Baterie
Pravděpodobně nejdůležitější součást, u které jsme se nedočkali překvapení a ani zklamání. Při vypnutém počítači je dosaženo plného nabití za tři hodiny, ten pak na baterii vydrží běžet se zapnutým bezdrátovým adaptérem a maximálním nastavením jasu displeje přibližně 3 hodiny. Maximální výdrž činí až 4 hodiny, v tomto režimu bylo ztlumeno podsvětlení displeje, vypnuta Wi-Fi a práce byla minimálně náročná na výkon počítače. Testována byla baterie s kapacitou 38 Wh (5200 mAh, 7,4V), v prodeji budou i varianty s kapacitou nižší (33 Wh). Co potěšilo, je síťový adaptér, který má pouze 192 gramů a především dlouhý třímetrový kabel. Dalším příjemným překvapením je chytře vyřešené zakončení s možností volby zástrčky.

Pohled na spodní část

Kompaktní adaptér s možností volby zástrčky


Zkušenosti z praxe
Nad pevnou konstrukcí, slušným displejem ani dostačující klávesnicí se netřeba pozastavovat, v tomto ohledu jsme si již ASUS popsali a nezklamal. Více otázek skýtal operační systém Xandros a jeho použití v běžném provozu.

Spuštění trvá ASUSu Eee přibližně 25 sekund. Ocenili jsme intuitivní ovládání i značnou stabilitu při více spuštěných úlohách. Někdy se nevešla dialogová okna na celou výšku displeje a bylo nutné celou plochu posunout pro potvrzení voleb, celkově jsme se s tím setkali třikrát. Jinak je Xandros pro "éčko" optimalizován velmi dobře a je vybaven nepřeberným množstvím malých utilit. Za zkoušku stojí vestavěný organizér, jednoduchý a přehledný poznámkový blok, v základní verzi nechybí OpenOffice i kvalitní e-mailový klient Thunderbird. Pokud máte zvídavého školáka, potěší ho periodická tabulka prvků s fotografiemi nebo program pro vykreslování funkcí i s osami pro hledání potřebných funkčních hodnot. Hodně propracovaný je správce souborů a správce úloh.

ASUS Eee (kromě varianty Surf) je vybaven vestavěnou webovou kamerkou s nízkým rozlišením (max. 640 x 480), v případě nutnosti však poslouží dobře. Perfektně zato splní účel vestavněný mikrofon s dobře utlumeným okolním šumem, který by mohly závidět i plnohodnotné notebooky. Díky tomuto mikrofonu lze ovládat některé funkce "éčka" hlasem, po drobné korekci anglického přízvuku si s hlasovým ovládáním vyhrála celá redakce.

Přehrávání hudby na malých stereo repráčcích samozřejmě není přiliš uspokojivé, lepší poslech budou muset zajistit připojená sluchátka. Při kvalitním formátu mají skladby dostatečně vysokou hlasitost, povedeným detailem je postupné ztlumování hudby do ztracena při vypnutí programu pro přehrávání. Tvůrci si vyhráli s každou drobností.

Rozlišení displeje (800 x 480 na 7") je pro práci v terénu vcelku použitelné, při práci doma se však vyplatí připojit externí monitor přes VGA konektor. Grafická karta umí rozlišení až 1 600 x 1 200, ozkoušeli jsme 1 280 x 1 024 a práce se tím značně zpříjemnila. Zobrazit je možno displej i externí monitor zároveň. Po připojení myši a klávesnice přes port USB lze používat počítač zcela běžným způsobem, samozřejmě s ohledem na velikost disku.

Do USB jsme zkoušeli připojovat i další zařízení, jako externí reproduktory, flash disk, externí čtečku karet nebo Bluetooth dongle pro komunikaci s bezdrátovým headsetem. Zatímco externí repráčky nevyloudily ani zvuk, flash disk, čtečka a Bluetooth fungovaly dobře. S kompatibilitou tak budou problémy jen při vyšších nárocích, při běžném používání jsme nenarazili na problém. Operační systém má však konzoli a pro uživatele znalé Linuxu nebude problém vyhrát si s nastavením a naučit "éčko" poslouchat.

Z hlediska hlučnosti si počítač zasloužil diplom a pochvalu, nízkonapěťový procesor příliš nehřeje a tak se ani větráček nerozebíhá do větších otáček. V noci je sice slyšitelný, přes den v běžném provozním hluku (například přednáška) o něm však nebudete ani vědět. Obrovským kladem jsou miniaturní rozměry, na cesty lze lepší počítač najít jen těžko.

Pohled na levý bok a výdech chlazení

ASUS Eee a adaptér na listu papíru formátu A4


Jak se tedy ASUS povedl
Dokud nepomyslíme na cenu, jsme ze zařízení nadšení. Podle posledních informací má startovat na 300 € za verzi se 4GB diskem, což je přibližně 8 000 Kč. Ohlášená cena byla 200 dolarů za nejnižší verzi (2G), dnes bychom tedy byli na necelých 4 000 Kč. ASUSu se zveřejněním předpokládané ceny podařila vynikající reklama, neboť se o "éčku" všude psalo a na fórech se vedly vášnivé diskuse plné radostných výkřiků. Časem jsme se dostali na dnešní částku, nutno však připomenout, že i stodolarový notebook svůj závazek nesplnil a dnes je jeho prodejní cena 399 dolarů za dva laptopy, tedy dvojnásobek oproti předpokladům.

Nadšení zkrátka vystřídala střízlivost a lze tak jen suše konstatovat, že Eee odpovídá ceně. Dobře vybavený a kvalitně provedený počítač na cesty levnějšího konkurenta stejně nemá, za ohlášenou sumu si tak zajisté své majitele najde. Nelze očekávat, že si jej budou lidé kupovat jen z rozmaru, za danou částku však není určitě předražený a vyplatí se.

ASUS Eee

 Specifikace ASUS Eee
  • Procesor Intel Celeron M 353 (900 MHz, 512 kB L2 cache, 400 MHz FSB)
  • Paměť až 1 GB
  • Disk až 8 GB, SSD
  • Grafika GMA 900
  • Displej 7", 800 x 480, matný 
  • Rozhraní: 3x USB, čtečka karet (SD, MMC), VGA, 2x audio
  • Další komunikace: wi-fi 802.11 b/g, ethernet 10/100
  • Další výbava: webkamera (kromě verze Surf)
  • Operační systém Xandros (Linux), Win XP
  • Rozměry 225 x 160 x 20-32 mm
  • Hmotnost 926 gramů
  • Cena od 7 990 Kč vč. DPH, květen 2008


Detailní informace

Hardware
Daný procesor se řadí k ULV modelům s TDP pouhých 5 W, o to více překvapil poměrně slušným výkonem ve všech úlohách, které musel splnit. Jedná se o procesor vyráběný starší 90nm technologií, sběrnice je taktována na 400 MHz (novější procesory mají 533 MHz) a velikost L2 cache je jen 512 kB.

K paměti a disku je důležitá jedna informace, tovární nastavení "éčka" nemá povolené swapování na disk, veškeré programy a jejich data jsou tak ukládány v operační paměti. Po startu bylo obsazeno z 512MB modulu celých 312 MB, pro programy tak zbylo 200 MB. Tuto velikost se nepodařilo při běžném užívání ani zdaleka dosáhnout, při menší velikosti operační paměti (model s 256 MB) však bude zajisté povolený swap na disk a odezva nebude tak dobrá jako u testovaného modelu.

SSD úložiště (Solid State Drive) je technologie blízké budoucnosti, která postupně nahradí zastaralé pevné disky. Jde o velkou paměť NAND flash, která nevyužívá žádných pohyblivých součástí, je proto značně mechanicky odolná a nevadí jí nárazy, má slušnou rychlost a oproti pevným diskům vynikající odezvu. Zatímco pevné disky u notebooků mají přístup k datům přibližně 10-30 milisekund, SSD úložiště jej mají v řádech desetin milisekundy. Co je dále pro mobilní počítače důležité, je několikanásobně nižší spotřeba, absence hlučnosti i zahřívání a vyšší spolehlivost díky delší životnosti. Nevýhodou jsou v současnosti nízké kapacity (2-64 GB) a vysoké ceny (i desítky tisíc korun). S počátkem masové výroby bude cena klesat. ZPĚT

Informace o procesoru získané z konzole
Informace o procesoru získané z konzole

Informace o paměti získané z konzole
Informace o paměti získané z konzole



Operační systém
Na následujících obrázcích lze již vidět jednotlivé pohledy na operační systém a některé jeho zajímavosti. ZPĚT

1.) Záložka Internet
Nejspíše díky svému poslání být "mobilní internetové zařízení" se vyskytla záložka Internet hned na první pozici. Nabízí veškeré potřebné zástupce pro přístup k e-mailu, komunikačním klientům (AOL, Skype), internetovému prohlížeči a samozřejmě základnímu nastavení přístupu do sítě. Co se musí ocenit - vše funguje. Stačí minimální počet kliků a internetová rádia hrají dle žánrů, popř. vybraná síť je připojena. Ve stejném duchu se nese i zbytek záložek, hned na začátek je ale dobré vědět, že vše je odladěné.

1. Záložka Internet
A) Záložka Internet

Připojování k vybrané bezdrátové síti
C) Připojování k vybrané síti

Podmenu Web Mail skrývající zástupce vytvořené účty
E) Podmenu Web Mail

Prohlížení webových stránek ve Firefoxu
G) Prohlížení webových stránek

Zobrazení dostupných bezdrátových sítí s procentuálním zobrazením síly signálu
B) Zobrazení dostupných sítí

Uložené nastavení pro předchozí připojení k bezdrátovým sítím
D) Uložené nastavení připojení

Nastavení klienta pro komunikaci vybranými protokoly
F) Nastavení komunikačního klienta

Zobrazení textu v prohlížeči
H) Zobrazení textu v prohlížeči


2.) Záložka Work (Práce)
Pravděpodobně více používaná záložka obsahuje zástupce správce souborů (lze z něj spustit konzoli) a dále tabulkový a textový editor, nástroj pro tvorbu prezentací, PDF reader, e-mailového klienta Thunderbird a praktický anglicko-čínský slovník. Hned první položka, Accessories (příslušenství) vede na podmenu skrývající kalkulátor, PIM (Personal Information Manager = propracovaný organizér) a Screen Capture, díky kterému vznikly všechny obrázky.

2.) Záložka Work
A) Záložka Work

Konzole vyvolaná z prostředí souborového manageru
C) Konzole v Xandrosu

OpenOffice - tvorba tabulek a grafů¨
E) Tvorba tabulek a grafů

Podmenu Accessories
G) Podmenu Accessories

Souborový manager s velkým množstvím možných nastavení. Na fotce snímek testovacího psa z integrované webkamery
B) Správce souborů

OpenOffice - tvorba textového dokumentu
D) Textový dokument

OpenOffice - tvorba prezentací
F) Tvorba prezentací

Personal Information Manager
H) Organizér


3.) Záložka Learn (Poznat, Učit se)
Multimediální stránka menu obsahuje výukové programy nejen pro děti. Obsahuje 5 oborů, které zahrnují programy jako například Periodic Tab (periodická tabulka prvků, včetně fotek prvků), Planetarium KStars, Language (hra ~ šibenice), několik matematických her a Function Plotter pro vykreslování funkcí, Paint (malování) a Tux Paint (malování pro děti).

3.) Záložka learn
A) Záložka Learn

Planetárium KStar. Po zvolení lokace stáhne z internetu další data potřebná pro správné zobrazení
C) Planetárium

Logická hra pro nejmenší - cvičí rychlost při jednoduchém počítání
E) Jednoduchá hra pro cvičení výpočtů

Periodická tabulka prvků s velkým množstvím konkrétních informací
B) Periodická tabulka prvků

Function Plotter
D) Vykreslování funkcí

Program mtPaint nabízí o něco více voleb než známé Malování ve Windows
F) Program pro tvorbu rastrových obrázků


4.) Záložka Play (Hrát si)
Tato složka obsahuje 7 her, většina z nich je logických. Další položky slouží k přehrávání/nahrávání a dále pak správu audio a video souborů.  

4.) Záložka Play
A) Záložka Play

Pinguin Racer
B) 3D hra Pinguin Racer, pro Eee náročná


5.) Záložka Settings (Nastavení)
V této záložce najdeme vyčerpávající možnosti nastavení počítače. Co nelze nastavit zde, je možno upravit pomocí konzole, není to však jednoduché. Překvapivě nechybí antivirus, již zmíněný průvodce nastavením tiskárny, program pro diagnostiku hardwaru a hlasové ovládání. Poslední tři obrázky ukazují možnost personalizace prostředí, které zahrnuje změnu barev jednotlivých oken.

5.) Záložka Settings
A) Záložka Settings

Hlasové ovládání - výpis všech možných příkazů
C) Možnosti hlasového ovládání

Barevné schéma Green
E) Barevné schéma Green

Program pro diagnostiku hardware
B) Diagnostika počítače

Barevné schéma Sunset
D) Barevné schéma Sunset

Barevné schéma Blue
F) Barevné schéma Blue


6.) Záložka Favorites (Oblíbené)
Tato záložka je prakticky uživatelské menu. Zde si každý může navolit položky dle svého uvážení a mít tak vždy své programy/odkazy po ruce pro co nejrychlejší volbu.

6.) Záložka Favorites
A) Záložka Favorites

Přidání programů do záložky Favorites
B) Přidání programů


ZPĚT


Dostupné varianty na zahraničních trzích:

Dostupné varianty na zahraničních trzích

ZPĚT

  • Nejčtenější

Kam pro filmy bez Ulož.to? Přinášíme další várku streamovacích služeb do TV

v diskusi je 125 příspěvků

26. března 2024

S vhodnou aplikací na vás mohou v televizoru na stisk tlačítka čekat tisíce filmů, seriálů nebo...

Z jaderné triády zbyly Britům už jen ponorky. A ty musejí posílit

v diskusi je 76 příspěvků

27. března 2024

Jadernou triádu tvoří strategické bombardéry s jadernými zbraněmi, mezikontinentální balistické...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Hlučínsko patří nám. Před 100 lety byl podepsán definitivní protokol o hranici

v diskusi je 38 příspěvků

28. března 2024

Před 100 lety definitivně skončily tahanice o československo-německé hranice. 28. března 1924 byl...

Rusko zastavilo odlet na ISS s první Běloruskou, letět měla i Američanka

v diskusi je 50 příspěvků

21. března 2024  10:23,  aktualizováno  14:26

Ve čtvrtek 21. března se necelých deset minut před půl třetí odpoledne měla vydat na Mezinárodní...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Načapali jsme otesánka, který se velkého sousta nezalekne. Boeing 747-400F

v diskusi je 8 příspěvků

21. března 2024

Poté, co na Letiště Václava Havla Praha přestaly v barvách Qatar Airways létat nákladní Boeingy...

Dočasná raketa se po téměř 70 letech loučí. Bude startovat naposledy

v diskusi jsou 4 příspěvky

28. března 2024  15:36,  aktualizováno  19:54

Tento čtvrtek stojí na startovací rampě mysu Canaveral poslední potomek raket Thor, nosič Delta IV...

Američané odepsali modul, který je vrátil po půl století na Měsíc

v diskusi je 20 příspěvků

28. března 2024,  aktualizováno  11:41

Od začátku letošního roku je na Měsíci a kolem něj poměrně rušno. Vedle řady sond, které zamířily...

Hlučínsko patří nám. Před 100 lety byl podepsán definitivní protokol o hranici

v diskusi je 38 příspěvků

28. března 2024

Před 100 lety definitivně skončily tahanice o československo-německé hranice. 28. března 1924 byl...

Úspěšný let prototypu XB-1 vrací do hry cestování nadzvukovou rychlostí

v diskusi je 34 příspěvků

27. března 2024  17:17

Po více než dvaceti letech, od ukončení provozu letounu Concorde, se možná opět dočkáme nadzvukové...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Rána pro britskou monarchii. Princezna Kate má rakovinu, chodí na chemoterapii

Britská princezna z Walesu Kate (42) se léčí s rakovinou. Oznámila to sama ve videu na sociálních sítích poté, co se...

Smoljak nechtěl Sobotu v Jáchymovi. Zničil jsi nám film, řekl mu

Příběh naivního vesnického mladíka Františka, který získá v Praze díky kondiciogramu nejen pracovní místo, ale i...

Rejžo, jdu do naha! Balzerová vzpomínala na nahou scénu v Zlatých úhořích

Eliška Balzerová (74) v 7 pádech Honzy Dědka přiznala, že dodnes neví, ve který den se narodila. Kromě toho, že...

Pliveme vám do piva. Centrum Málagy zaplavily nenávistné vzkazy turistům

Mezi turisticky oblíbené destinace se dlouhá léta řadí i španělská Málaga. Přístavní město na jihu země láká na...

Kam pro filmy bez Ulož.to? Přinášíme další várku streamovacích služeb do TV

S vhodnou aplikací na vás mohou v televizoru na stisk tlačítka čekat tisíce filmů, seriálů nebo divadelních...